Najčastejšie otázky a odpovede

Alkohol

V našich prípravkoch nepoužívame látky, ktoré sa bežne nazývajú “alkohol”. Izopropylalkohol, butanol, etanol, glycerol, metanol sú príklady alkoholov, ktoré sú rozsiahle používané v kozmetike, čistiacich prostriedkoch, vo vodách po holení, v krémoch na holenie a ústnych vodách. Tieto látky chránia našu pokožku ale zároveň spôsobujú vysychanie pokožky a môžu viesť k problémom kože a nerovnováhy kože.

Odkaz na “alkohol” na našich štítkoch odkazuje na glykozidy pšeničnej slamy a cetearyl alkohol. Ten je odlišný od škodlivých alkoholov uvedených vyššie.

Cetaryl alkohol sa vyrába z rastlinných olejov a je spojený s glykozidmi z pšeničnej slamy. Vytvára tak veľmi jemné a výživné spojenie pre vodné a olejové časti našich prípravkov. Glykozidy pšeničnej slamy a cetearyl alkohol sa extrahuje po tom, ako sú hlavy semená odobraté zo pšeničných stebiel.

Tiež sme radi, že obsahuje cukor pentózu nevyhnutnú pre transport účinných látok do našich buniek. Je to vosková látka, pripomínajúca náš vlastný ľudský kožný maz. Ľahko sa absorbuje, je veľmi výživný a chráni našu pokožku pričom zanecháva mäkký a hladký pocit (prirodzene).

Ďalším dôležitým faktom je, že neobsahuje žiadny lepok a pestuje sa lokálne na Novom Zélande a je bez GMO. Nemá žiadnu známu toxicitu.

 

Alergické reakcie

Living Nature výrobky neobsahujú syntetické zložky alebo vône. Naše vône sú odvodené len z prírodných esenciálnych olejových zložiek. Podiel týchto zložiek v rámci každého výrobku je veľmi malý. Všetky potenciálne alergény máme vypísané na našich obaloch pre zákazníkov, ktorí môžu mať zvýšenú citlivosť.

Všetky rastliny (vrátane ovocia a zeleniny) a ich extrakcie sú vyrobené z prírodných organických zlúčenín.

Extrakcie esenciálnych olejov kvetov a rastlín, ktoré Living Nature používa na vône, sú extrémne koncentrované a ich chemické zložky sú tiež preto uvedené v príliš vysokých koncentráciách. Ako u všetkých zložiek, ktoré aplikujeme na našu pokožku. Vysoké koncentrácie môžu spôsobiť podráždenie niektorých ľudí. Našťastie toto podráždenie sa vyskytuje len u veľmi malého percenta populácie.

My odporúčame otestovať všetky produkty pred použitím. Test by sa mal uskutočniť nasledujúcim spôsobom:

Naneste produkt na vnútornú stranu bicepsu po dobu 24 hodín (ráno a večer). Ak je oblasť čistá, ďalej naneste malé množstvo produktu pod bradu taktiež po dobu 24 hodín (ráno a večer). Ak je aj táto oblasť čistá, potom môžete začať produkt normálne používať.

 

Šetrný k zvieratám

Nielenže nesúhlasíme s etickou stránkou testovania výrobkov na zvieratách ale sme aj presvedčení, že DNA a make-up zvieracej kože je úplne odlišný od tej ľudskej. Tak ako teda otestovať naše produkty? – Na seba samozrejme! Nesrandujeme. Pred vedeckou analýzou sa najprv vykonávajú kožné testy na našom úžasnom ochotnom tíme! Všetky formulácie sú odoslané do spoločnosti STRUK v Anglicku, kde sú plne posúdené z hľadiska bezpečnosti. Po tomto procese sú vybrané zložky zaslané do Abich Laboratories v Taliansku (popredné svetové výskumné laboratória pre starostlivosť o pleť) za účelom testovania účinnosti kože. Inými slovami, s cieľom zabezpečiť, aby naše výrobky zaistili maximálne výhody pre našu pokožku. Všetky tieto skúšky sa vykonávajú na skutočných ľudských kožných bunkách. Mnoho z našich jednotlivých zložiek už boli testované in vivo ale aj in vitro našími dodávateľmi. Všetky Living Nature formulácie obsahujú iba zložky, ktoré sú certifikované prírodne podľa BDIH (nemecký certifikačný orgán prírodných produktov).

Keď si predstavíte ako si nanesiete kolagén (z mŕtvych zvierat) na vašu pokožku. Neexistuje, že sa vám začne tvoriť kolagén vo vašom kožnom tkanive týmto spôsobom. Jediným spôsobom, ako kolagén môže mať vplyv je ten, že je podávaný pod epidermálnu vrstvu. Tam sa potom postupne rozkladá po dobu 6 mesiacov až jeden rok odkiaľ je neskôr odstránený prostredníctvom lymfatického systému. Petrochemicky odvodené minerálne oleje a synteticky vyrobené minerálne oleje na fixáciu pokožky iba blokujú póry a bránia tak jej dýchaniu. Tieto zložky sú často používané, pretože sú lacné a vytvárajú krásny hodvábny pocit na koži.

 

Proti starnutiu

Je zrejmé, že ako starneme naša koža nie je tak hladká, bez vrások, tónovaná alebo pevná ako to bolo, keď sme boli mladí. Zlý výber životného štýlu, ako je fajčenie, nedostatok spánku, stres, slnečné expozície a zlá strava majú určitý vplyv na vzhľad a zdravie našej pokožky. Genetika a prirodzený proces starnutia majú tiež vplyv na našu kožu. Najvýznamnejšie príznaky sú vrásky, žilky, poškodené kapiláry, hyper-pigmentácia (hnedé škvrny).

Takže, keď nás požiadate o produkty proti starnutiu hovoríme, že nemáme. Žiadny produkt nemôže zastaviť proces starnutia. Moderná spoločnosť je až neprimerane zameraná na snahu zostať mladými a dosiahnuť stále mladistvý vzhľad. Hodiny sa ale nedajú zastaviť, samozrejme, že ale môžete podniknúť kroky na zníženie vplyvu starnutia na koži. Najlepší spôsob ako zaobchádzať so starnúcou pleťou je aby ste viedli váš zdravý životný štýl.

Piť viac vody a uskutočňovať denné masáže, ako súčasť nášho Living Nature denného rituálu kože, ktorý bude skvelý štart. Uistite sa, že máte veľa esenciálnych mastných kyselín, pridávajte dezertovú lyžičku ľanového oleja do smoothies alebo do šalátu a takisto aj rastlinný dressing je dobré vnútorné mazadlo! Nadmerné opaľovanie znamená, že UV žiarenie spôsobí priame škody na povrchu kože a taktiež aj na podkladovej vrstve kože. Preto je veľmi dôležité používanie opaľovacích krémov. Fajčenie je šok pre pokožku. Je to jeden z najničivejších vecí, ktoré môžete niekedy urobiť. Jedzte zdravo, doprajte si všetky druhy ovocia a zeleniny, pretože tieto obsahujú vysoké množstvo antioxidačných živín, ktoré sú nevyhnutné pre zdravú kožu. Rastúci počet výskumov tiež bezvýhradne podporuje prírodné produkty a to nielen vo vašej starostlivosti o pleť, ale v každom aspekte života – vo vašej domácnosti, oblečenie a jedlo.

Dobrá starostlivosť o pleť je potrebná v každom veku. Vytvorili sme úžasný výživný rozsah pre zrelú pleť. Tento hĺbkovo prenikajúci rozsah sa bude starať o vašu pleť tak, že transportuje hydratačný Harakeke, antioxidačný Totarol a hydratačnú Manuku, do vašej pokožky a buniek, aby sa zabezpečila hladkosť, mäkkosť a výživnosť na dennej báze. Tiež sme vytvorili celý rad unikátnych výrobkov na udržanie a obnovu jemnosti pleti okolo očí, pier a krku – často prvé viditeľné známky starnutia. Naše Radiance Night Oil / rozžarujúce nočné oleje spájajú zázraky šípkového oleja s bylinkami, 7 kožných prospešných olejov a antioxidantov, ktoré rozmaznávajú vašu pokožku počas vášho spánku. Používanie týchto produktov okolo očí v noci poskytuje všetky potrebné živiny a pomáha tak zostať pokožku mäkkú a poddajnú. Čím viac vmasírujte jemného oleja do pokožky, tým viac živín zostane aktívnych a tým menej vrások sa bude objavovať.

Počas dňa máme nášho očného špecialistu Firming Eye Cream / spevňujúci očný krém a navyše odporúčame tiež Firming Flax Serum / spevňujúce ľanové sérum, ktoré obsahuje veľké množstvo vlhkosti prenášané Harakeke pôsobiace proti vráskam. Firming Flax Serum / spevňujúce ľanové sérum je odporúčané pre každodenné použitie na tvár a krk, aby zabránilo vzniku vrások.

 

Trvanlivosť

Living Nature výrobky obsahujú len prírodné zložky, vône a konzervačné látky, takže majú kratšiu trvanlivosť než výrobky obsahujúce syntetické konzervačné látky.

Všetky výrobky Living Nature zreteľne uvádzajú buď dátum minimálnej trvanlivosti alebo počet mesiacov do kedy môže byť produkt použitý po otvorení (označený symbol otvorenej nádoby).

Väčšina kožných, telových a vlasových produktov majú životnosť 2 roky.
Väčšina balzamov má životnosť 4 roky.
Mydlá majú životnosť 12 mesiacov.

Best Before (zvyčajne sa nachádza pod čiarovým kódom)
May 14 110301

= The product is ‘Best Before’ May 2014
= The ‘Batch Number’ is 010312 (1st of March 2012)

Dátum minimálnej trvanlivosti sa líši od “ukončenia platnosti, teda môžu byť stále vhodné pre použitie za predpokladu, že boli správne skladované. Naše produkty ukazujú, že keď príroda nájde rovnováhu môže zachovať túto rovnováhu po veľmi dlhú dobu.

 

Voľba správnych Living Nature výrobkov

Vždy Vám odporúčame otestovať pred použitím akýchkoľvek nový produkt. Spôsob ako vykonať testť je následovný: Naneste malé množstvo na vnútornú stranu bicepsu (v blízkosti lakťa). Naneste produkt dvakrát denne po dobu 3 dní. Ak neprebehne žiadna reakcia, potom odporúčame použiť malé množstvo za uchom (alebo pod bradou) rovnakým spôsobom približne 3 dni pred zavedením na vašej tvári.

 

Comedogenic

Living Nature výrobky sú vyrábané z prírodných a rastlinných zložiek. Tieto zložky majú veľmi jemnú molekulárnu štruktúru, ktorá umožňuje prenikanie produktov do kože bez upchávania pórov. Syntetické a ropné zložky sú často príčinou týchto upchatí. Použitie Living Nature Cleansing Clay Peel a Deep Cleansing Mask / hĺbkovo čistiaca maska, 2-3 krát týždenne bude vynikajúce na odstránenie odumretých buniek a bude tak udržiavať vašu pleť čistú, sviežu a bez čiernych uhrov.

 

Pánska kozmetika

Muži majú výhodu, pokiaľ ide o kožu – majú testosterón, ktorý robí ten rozdiel! Pánska pokožka je asi 18 až 20% silnejšia ako tá ženská. Je často mastnejšia a tiež tvrdšia, s podporou väčšieho obsahu kolagénu a elastínu. Pravidelné holenie poskytuje prirodzenú exfoliáciu (odstránenie odumretých kožných buniek) čo spôsobuje, že mužská pleť je svieža a živá.

 

Prírodné suroviny

Ak si chcete byť istí, že ste získali naozaj prírodnú starostlivosť o pleť a osobno-hygienické výrobky mali by ste hľadať značku prírodnej certifikácie spoločnosťou ako je napr. BDIH so sídlom v Nemecku. BDIH certifikuje iba “bezpečné” a “zelené” produkty a neumožňuje prítomnosť žiadnych nebezpečných syntetických prísad, ktoré sa bežne vyskytujú v mnohých výrobkoch pre osobnú starostlivosť.

Living Nature obsahuje len čisto prírodné zložky, konzervanty a vône. Naše produkty sú certifikované celosvetovo uznávanou spoločnosťou BDIH v Nemecku.

Kozmetické prísady sú prakticky neregulovateľné a zatiaľ čo veľa produktov tvrdí, že sú “prírodné”, absencia akéhokoľvek regulačného orgánu znamená, že existujú rôzne úrovne prírodných produktov na trhu. V skutočnosti mnoho prírodných produktov dostupných na trhu, obsahujú iba malé množstvo prírodných extraktov, ktoré sú pridané do chemickej alebo syntetickej bázy.

Living Nature je považovaná za jednú z top popredných svetových značiek v starostlivosti o pleť ‘Eticky prírodná “. Living Nature výrobky neobsahujú žiadne umelé chemikálie ani syntetické konzervačné látky. Spoločné prelínanie vedy a prírody má za následok vytvorenie prírodných, vysoko účinných botanických produktov.

V našich produktoch sa nachádza viac ako 80 rastlinných zložiek, ktoré tvoria prirodzene vyskytujúce živiny, vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxidanty k dispozícii pre vašu pokožku. Naše kľúčové zložky – ‘Hero ingredients” sú: Harakeke pre svoje pleť upokojujúce a hydratačné vlastnosti. Kumerahou náš prírodný čistiaci prostriedok na účinné čistenie pleti. Med z Manuky naše mimoriadne hydratačné, výživné, liečiace, omladzujúce a ochranné zvlhčovadlo. Olej z Manuky pre svoje antibakteriálne, anti-plesňové a protizápalové vlastnosti. Hallo Clay za pozoruhodnú schopnosť absorbovať toxíny a nečistoty z kože. Totarol pre svoju antioxidačnú aktivitu a Chaluha pre jej bohaté výživné živiny.

Nový Zéland bol kedysi súčasťou starovekej južnej pevniny, Gondwanaland a bol geograficky izolovaný viac ako 80 miliónov rokov. Práve vtedy sa vyvinula jedinečná flóra. Viac ako 80% rastlín z Nového Zélandu nenájdete nikde inde na svete. Práve tieto vzácne rastliny, ktoré tvoria základ Living Nature produktov. Living Nature využíva tieto unikátne rastlinné živiny vo svojich produktoch, ktoré poskytujú ich benefity priamo pokožke.

Ľudské telo sa vyvíjalo po stovky tisíc rokov v súlade s prírodou a životným prostredím – rastliny boli hlavným zdrojom živín a vitamínov. Naše telá sa vyvinuli systémom extrahovať tieto živiny z rastlinného materiálu a využiť ich pre výživu a rast nášho tela a udržať tak zdravie a duševnú pohodu. Za posledných 150 rokov vznikli tisíce umelých syntetických prísad vyvinutých napodobniť, meniť a ovládať prírodu či prírodné procesy, z ktorých mnoho účinkov nebolo ani dôkladne preskúmaných. Tieto syntetické látky sú teraz predmetom rozsiahleho výskumu po celom svete. Sú tam stále väčšie obavy a znepokojenie, že tieto látky nemusia byť tak dobré pre naše zdravie, ako sme si prvotne mysleli. Sme presvedčení, že lepšie pochopenie týchto chemických látok na naše zdravie, povedie stále viac a viac ľudí po celom svete k výberu viac prírodného životnému štýlu.

 

BIO certifikácia

Rad Living Nature je odvodený z prírody a tam, kde je to možné využívame organické zložky vo všetkých našich produktoch. Mnoho z našich zložiek sú divoko zozbierané, preto nemôžu byť v tejto fáze certifikované ako BIO.

Máme politiku, ktorá jasne hovorí: žiadne genetické inžinierstvo, žiadne pokusy na zvieratách, žiadne herbicídy alebo rezíduá pesticídov, udržateľné zdroje rastlín bez dopadu na životné prostredie a sme zaviazaný k recyklácii.

Mnoho produktov tvrdí, že sú “ekologické”, ale používať toto označenie v kombinácii so syntetickými konzervačnými prostriedkami nie je v poriadku. Veríme, že čisté prírodné produkty sú pre vás lepšie ako výrobok, ako ten ktorý obsahuje kombináciu syntetických zložiek spolu s niektorými organickými látkami.

 

Balenie

Living Nature obal je 100% recyklovateľný.

Papier pre naše kartóny pochádza z obnoviteľných lesov a neobsahuje žiadne toxíny alebo chlórové bielidlo.

Naše obaly tiež obsahujú prírodnú látku, 15% uhličitan vápenatý (krieda), ktorá keď je v kombinácii s polypropylénom znižuje energie a plasty využívané vo výrobe.

Living Nature obaly sú vyrobené z rovnakého materiálu a môže tak byť recyklované bez demontáže.

Prírodné zložky v našich produktoch a nedostatok syntetických konzervačných látok, ako sú parabény znamenalo, že sme museli prijať ďalšie opatrenia na ochranu našich výrobkov od odstavenia vzduchu. Naše riešenie je v umiestnení uzáveru na spodnej strane produktu. Ten obmedzuje množstvo vzduchu, ktorému je produkt vystavený. Eliminujeme tak potrebu zložitých dávkovacích systémov a čerpadiel, ktoré nemôžu byť recyklované a zároveň zaisťujeme, že aj posledná kvapka produktu je ľahko dostupná pre našich zákazníkov.

Syntetické konzervačné látky a syntetické parabény sú niečo, čo Living Nature rozhodne nepoužíva vo svojich produktoch. Parabény sú predmetom rozsiahleho výskumu po celom svete a čoraz častejšie sa objavujú dôkazy o tom, že môžu patriť medzi “endokrinné disruptory”.

Living Nature používa svetovo prvý prírodný konzervačný systém. Táto synergia enzýmov z mlieka spoločne s účinnými a jedinečne liečivými extraktmi z rastlín z Nového Zélandu ponúkajú silné antioxidačné, baktericídne a fungicídne vlastnosti. Living Nature produkty sú formulované tak, aby boli bez syntetických chemikálií a konzervačných látok. Naše produkty sú vyrábané v súlade so štandardnými predpismi spoločnosťou BDIH v Nemecku.

 

Parfém

Nie, Living Nature využíva iba prírodné rastlinné deriváty éterických olejov na vytvorenie našej jedinečnej vône, ktorá bola špeciálne namiešaná pre Living Nature francúzskym parfumérom.

Všetky naše výrobky a zloženia boli posúdené nezávislou spoločnosťou zabezpečovania kvality v Spojenom kráľovstve (Specialised Technology Resources UK Ltd – www.struk.co.uk). STRUK potvrdzuje, že zloženia a prísady prešli normami posúdenia bezpečnosti.

Máme uvedené známe alergény na obaloch podľa pravidiel označovania a zákazníkom vždy odporúčame otestovať si daný produkt pred použitím a to najmä pre osoby s citlivou pokožkou.

 

Vyváženie pH

Všetky Living Nature tónovacie gély, séra, očné krémy a hydratačné masky sú pH vyvážené s cieľom zabezpečiť optimálnu ochranu pokožky a zdravia.

Ideálne pH na udržiavanie zdravej pokožky a bez škodlivých baktérií má mať hodnotu 5,5. Umývanie pokožky mydlom alebo všeobecné čistenie bude mať za následok nerovnováhu tejto hodnoty pH a je preto dôležité, aby naše výrobky používané na pokožku po čistení okamžite dostali hodnotu pH späť do 5,5.

Väčšina produktov Living Nature je bezpečná na použitie počas tehotenstva, s výnimkou Vitality Body Oil (obsahuje esenciálne oleje z borievky a Clary Sage). Avšak, mali by ste sa vždy poradiť so svojím lekárom pred použitím akéhokoľvek produktu, ak máte konkrétny zdravotný stav a ak máte známu alergiu na určitú zložku. Vždy Vám ale odporúčame vykonať test pred použitím akýchkoľvek nových produktov.

 

Účinnosť výrobkov

Existuje mnoho rôznych spôsobov ako testovať produkty na rôznych úrovniach. Ohlasy zákazníkov (neoficiálny výskum), prípadové štúdie, laboratórne skúšky surovín a laboratórne testovanie hotových výrobkov sú najčastejšie. Naše ingrediencie tvorí viac ako 80 unikátnych liečivých bylín. Rozsiahly výskum sa vykonáva na všetkých našich zložkách a konečných produktoch na zabezpečenie maximálnej účinnosti a bezpečnosti kože. Naše výrobky sú vyrábané v súlade so štandardnými predpisy BDIH http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de.

 

Veľkosť balenia

Táto zmena odráža celosvetový trend.

Living Nature produkty neobsahujú syntetické alebo chemické penové prostriedky ako je laurylsulfát sodný, pretože sa ukázalo, že môžu byť dráždivé a potenciálne škodlivé. Veľa peny neznamená, že vaše vlasy budú riadne vyčistené.

 

Vegan

Living Nature produkty obsahujú enzýmy mlieka. Med a včelí vosk je produkt živočíšneho pôvodu a preto nie sú vhodné pre vegánov.

Tu je zoznam produktov, ktoré sú vhodné pre vegánov. Pamätajte si, že olej z Manuky (Manuka oil) NIE JE med z Manuky (Manuka honey). Éterický olej je z listov a lupienkov z Manuka kríku – jedná sa o bežné nedorozumenie.