Prírodne Certifikovaní

Naše výrobky sú bezpečné a majú najdôveryhodnejší certifikát prírodných produktov. Nie sú „pravdepodobne“ bezpečné alebo „prevažne” prírodné. Už 27 rokov sa spoločnosť Living Nature zameriava na výrobu prírodných a bezpečných produktov, ktoré poskytujú účinnú starostlivosť o vašu pokožku a krásu. Sme hrdí na certifikát nemeckej asociácie BDIH, ktorá je nezávislým a celosvetovo uznávaným kontrolným orgánom.

Riadime sa veľmi jednoduchým pravidlom: Ak je bezpečnosť niektorej zo zložiek otázna, jednoducho ju nepoužijeme.

V produktoch Living Nature nenájdete:

 • Zložky konzervantov narúšajúce endokrinný systém ako:
  • Parabény
  • Ethylhexylglycerin
  • Hydroxymetyl
  • Jodpropynylbutyl / butylkarbamát
  • Methylchloroisothiazolinone
  • Methylisothiazolinone
  • Unigerm
  • Suttocide
 • Neurotoxické konzervačné látky ako napríklad fenoxyetanol
 • K vašej pokožke nešetrné tenzidy, akými sú sodík, amónne ióny a lauryl/laurethsulfáty
 • Petrochemikálie, vrátane PEG, parafínu a iných glykolov
 • Silikóny, minerálne oleje, umelé vône, alkohol z obilia
 • Ftaláty
 • Bisfenol-A (BPA)
 • Geneticky modifikované alebo ožiarené zložky

Prirodzene konzervované

V Living Nature sme sa pevne zaviazali, že naše certifikované výrobky budú poskytovať prírodnú starostlivosť o vašu pokožku a nebudú obsahovať žiadne nebezpečné, či potenciálne škodlivé syntetické konzervačné látky (ako napríklad parabény či fenoxyetanol). Aj napriek tvrdeniam mnohých spoločností, že používajú len malé množstvá týchto látok, výskumy ukazujú kumulatívny vplyv týchto substancií na telo, ktorý môže z dlhodobého hľadiska vaše zdravie poškodiť.

Výrobky Living Nature sú konzervované prírodne, s dobou trvanlivosti 2 roky (pričom niektoré kozmetické prípravky a oleje majú aj dlhšiu trvanlivosť). Vďaka mnohým jedinečným ingredienciám z Nového Zélandu sa naše produkty vyznačujú silnými antimikrobiálnymi vlastnosťami a je to práve kombinácia týchto zložiek, ktoré používame na konzervovanie našich produktov.

Čistotu výrobkov zabezpečujú prísne hygienické protokoly v našej továrni v novozélandskom Kerikeri. Tu kontrolujeme každý jeden krok výroby, formulovanie, testovanie aj plnenie. Naše jedinečné balenia sú špeciálne navrhnuté tak, aby chránili obsah pred externými vplyvmi a zabránili jeho kontaktu so vzduchom.
O našich výrobkoch, procese ich výroby aj ingredienciách hovoríme vždy pravdu. My totiž nemáme čo skrývať.

bdih_logo_english_versionNemecká asociácia BDIH nastavuje v oblasti prírodnej kozmetiky najprísnejšie normy na svete. Nezostáva len pri bežnej kontrole zloženia. Dohliada na environmentálny vplyv získavania surovín, ako sa s nimi nakladá, vyhodnocuje prítomnosť geneticky modifikovaných organizmov či očakávania používateľov. Jej štandardy tiež zakazujú používať pri dezinfekcii rádioaktívne žiarenie, a čo viac, celkové pôsobenie dotyčnej spoločnosti musí spĺňať rôzne kritériá, aby jej výrobky získali označenie Certifikovaná prírodná kozmetika. Viac o BDIH: http://www.kontrollierte-naturkosmetik.de/e/bdih.htm. .

WF_Premium_Body_Care_Seal_smlSme hrdí, že mnohé z našich produktov nesú označenie Whole Foods Premium Body Care. Ide totiž o najväčšieho predajcu prírodnej kozmetiky v USA. Whole Foods vytvorili Premium Body Care za účelom identifikovať dostupné výnimočné produkty pre osobnú starostlivosť, ktoré zároveň podliehajú najprísnejším štandardom pre prírodnú kozmetiku. Experti z Whole Foods vyše dva roky starostlivo preverovali každú jednu ingredienciu používanú v prípravkoch osobnej starostlivosti o pokožku. S použitím najaktuálnejších údajov, výskumných postupov a dostupných zdrojov výskumníci vyhodnotili každú jednu zložku produktov v štyroch oblastiach – v kvalite surovín, dopade na životné prostredie, účinnosti a bezpečnosti. Identifikovali vyše 400 ingrediencií, ktoré v našom rade Premium Body Care rozhodne nenájdete.

 

EWG_logoO zložení našich produktov hovoríme vždy pravdu, pretože nemáme čo skrývať. Pozrite sa, ako sú naše produkty hodnotené a porovnajte ich s ostatnými kozmetickými prípravkami starostlivosti o pleť v databáze skindeep: ewg.org/skindeep.

IONC-COSMOS-NATURAL-720x1065

Living Nature si zvolila COSMOS Organic, ktorý vykonáva jeden z najprísnejších svetových certifikačných procesov. Je založený na medzinárodnej úrovni BDIH (Nemecko), Cosmebio  & ECOCERT (Francúzsko), ICEA (Taliansko) a Soil Association (Veľká Británia).

COSMOS Standard nie je ľahké dosiahnuť. Každú zložku a jej dodávateľa musí schváliť táto spoločnosť- náročný proces. Existuje len málo firiem, ktoré sú ochotné vynaložiť také úsilie a sú odhodlané podstúpiť tieto prísne kritéria.