Bezpečná starostlivosť o pokožku

Názvy chemických látok na zadných stranách mnohých iných produktov pre starostlivosť o pokožku sa nielen ťažko vyslovujú, ale častokrát sú to dráždidlá, toxíny, látky narúšajúce funkciu žliaz s vnútorným vylučovaním, ba dokonca potenciálne karcinogény.

Nie je vylúčené, že pri používaní bežnej syntetickej kozmetiky, môže do nášho tela v priemere cez kožu prenikať až 168 chemických látok. Naša pokožka je totiž najcitlivejší orgán tela. Nemali by sme preto ignorovať dôkazy o škodlivosti týchto látok, zvlášť, ak boli mnohé z nich pôvodne vyvinuté tak, aby napodobňovali účinky prírodných zložiek!

My v Living Nature sme presvedčení o tom, že práve príroda poskytuje to najlepšie pre zdravú a bezpečnú starostlivosť o pleť a pokožku. Prehľad všetkých našich produktov nájdete v databáze SkinDeep Cosmetic Safety Database od Enviromental Working Group. Bezpečnosť jednotlivých prísad je veľmi prísne posudzovaná; avšak všetky výrobky od Living Nature majú tie najlepšie hodnotenia. Sú v rozpätí 0 – 3 (pričom 0 znamená maximum bezpečnosti). Zaviazali sme sa tiež k vytvoreniu bezpečného rúžu na pery, preto nepoužívame dráždivé látky ako laurylsíran sodný (skr. SLS) a Laureth sulfát sodný (skr. SLES).

O priaznivých účinkoch našich výrobkov z hľadiska ich bezpečného používania sa dozviete viac v našom e-shope alebo v prehľade alergénov.